Pentagram a růže

Replica Orologi replica rolex orologi replica

Pentagram a růže jsou prakticky jedním a týmž symbolem viděným z rozličných hledisek. Pentagram je ikonografické ztělesnění dojmu z eliptické dráhy nebeské; planety Venuše a patří k jedněm z nejstarších známých symbolů lidstva. Pentagram či Venuše, známá kvůli své nebeské dráze též jako Jitřenka či Večernice, je často používána na různých ikonografických kresbách mnoha kultur. Vzhledem k počtu okvětních lístků, které skutečná růže má, a k tomu, jakým způsobem na ní rostou,vešla růže rychle do spojitosti s pentagramem, který otevírá širokou škálu různých okultních kontextů, včetně čistoty, tajemství, lásky, božské matky, krásy, štěstí, energie srdce (zdroj), půvabu a cesty do neznáma. Pythagoras a jeho žáci používali pentagram jako symbol posvátné harmonie spojení těla a mysli; starověcí alchymisté a gnostici užívali pentagram jako symbol kvintesence (quinta essentia).

V alchymických vědách je růže   červeno-bílá, replica watches což symbolizuje světlo a čin a nevyhnutelnou dualitu, kterou je třeba překlenout pro vytvoření celku. Raná křesťanská ikonografie přirovnává růži k bohyni, která si vysloužila titul "květinová královna" a stala se symbolickým ztělesněním Marie, královny nebes, a tak navázala na svého předchůdce, pentagram. Také Sofie zde má své místo, neboř je koneckonců bohyní alchymie. Tak jako se egyptský ankh stal stylizovanou verzí božských proporcí (zde slouží pentagram a růže coby klíč k životu), pentagram a růže jsou považovány za symboly vlády prostřednictvím změny. V tradici středověké mystiky ztělesňuje růže (a tvary od ní odvozené) cestu k osvícení - kompas, jenž vás bude povede, jestliže jste zaklepali na

replique montre | montre replique

bránu posvátných cest.

Vaše osobní směřování je zajisté božským tajemstvím a musí; být zkoumáno v tajnosti, aby se do vaší vnitřní svatyně (další symbol růže a pravidlo kvantové fyziky), znázorněné jazykem růže, podstatou tajemství, nedostaly negativní myšlenky cizích lidí. Přirozený spirálovitý růst růže je způsob, jímž nám příroda ukazuje, jak věci dozrávají. Všechny čtyři symboly &ndahs; hvězda, pentagram, růže a spirála – jsou spojeny s božskou ženskostí a pohybem změny.

V okultních vědách souvisí počet okvětních lístků na symbolické; růži s úrovněmi studia či výuky magie čísel. Čtyřlista růže je spojena se čtyřmi živly, čtyřmi kouty světa, čtyřmi strážními věžemi, stabilitou atd. Růže s pěti okvětními lístky (změna a užití pěti živlů k jejímu vytvoření) se tedy stává mikrokosmem. Růže se šesti okvětními lístky je makrokosmos. Jednadvacet lístků? Ovládnutí božského principu. Větrná růžice je kompas – navigační prostředek osmi větrů a rozšíření čtyřlisré růže.

Středem růže je prázdnota, Replica watches ukze které všechno vyrůstá: prvotní lektvar; místo možnosti, v níž se uskutečňují všechny věci. Je to nigredo (první stádium esoterické alchymie), místo vypovídající o nezbytnosti změny.

swiss replica watches https://amazing-clocks.com

Ostatní články

Navigace