Sny

Sny

Spánek bez snu neexistuje. Spánek chce člověka prostřednictvím snu na stresující situaci upozornit. Čas, kdy spíme, probíhá v cyklech, které trvají 120 až 150 minut.Spánkový cyklus začíná mělkým spánkem. Postupně se spánek prohlubuje, až dosáhneme fázi hlubokého spánku a nakonec takzvaný paradoxní REM spánek.Je důležitý pro duševní funkce, například pro paměť a učení. Během něj se nejvíc sní, sny mají silný emotivní náboj, jsou barevné, často neuskutečnitelné nebo málo pravděpodobné a snící nad nimi obvykle nemá kontrolu.

Sny

Sny se liší svou kvalitou a intenzitou.Nejpočetnější zastoupení mají sny, které odrážejí a komentují události našeho denního života, ale jdou dál do minulosti. Jakoby se snažili vyléčit starou ránu nebo pomoci dané osobě najít smysl svého života integrací osobní minulosti.

Zvláštní kategorií jsou numinózne sny. Ty jsou nabité neobvyklou psychickou energií. Vyskytují se v nich univerzální symboly a archetypy. Objevují se v okamžicích životní krize nebo mohou ukazovat cestu velkého vývoje nové osobnosti, který máme dosáhnout.

Pokud se však chcete sny vážněji zabývat, je užitečnější vyhýbat se levným radám a snářů.Tentýž symbol může mít u různých lidí úplně jiný význam. Jen ten, komu se sen sní, může dospět, i když někdy za pomoci druhých, ke správnému významu snové symboliky. Pozná ho intuitivní, nejčastěji po delším uvažování.

Některé naše sny umí i předpovídat budoucnost. Cestičky podvědomí jsou tak komplikované, že obrazy našich snů nebudeme moci nikdy zcela dešifrovat. Mnoho záleží na tom, jaký a zda vůbec nějaký význam jste ochotni vlastním snem připsat.

Sny o sexu

Snění o milování se záhadnou neznámou může signalizovat strach z odpovědnosti a touhu po vztahu bez pout a závazků. Když se vám do postele ve snu připlete bývalý, podvědomí se s ním takovým způsobem navždy Lucite, což je jen dobře, abyste se mohli ve svých skutečných vztazích posunout dopředu. Replica Patek Philippe Watches  Omega Replica
Sexuální sny mužů nejsou vždy jen sladkým promítáním tajných tužeb. Mohou mít i podobu noční můry.

Sny o nahotě

Sny tohoto druhu bývají znamením, že snící prochází obdobím frustrace nebo trpí pocity méněcennosti. Sny které zahrnují zapomenuté schůzky, zda neúspěch při zkoušce se může interpretovat podobně.

Sny o hojnosti

V tomto typu snu získá spící nějakou cenu či výhru. Může být v různých podobách. Z člověka se buď stane podnikatelský magnát, nebo vyhraje v loterii. V některých případech jde spíše o slávu než o bohatství. Podvědomí se takto projevuje hlavně lidem ze živlu zem, kteří jsou obvykle buď vystresovaní a neznámé z dětství, ve složité finanční situaci, nebo se jí boje do budoucna.Zemské znamení jsou Býci, Panna a Kozoroh.

Sny o bezmoci

V snech tohoto druhu nedokáže snící dosáhnout zdánlivě jednoduché cílů, například sbalit si kufr nebo najít auto, které někam zaparkoval. V jiném případě potřebuje peníze, ale není způsob jak se k nim dostat, nebo se pokouší stihnout vlak či letadlo. Tyto a podobné sny mívají především citlivé vodní znamení, čili Ryby, Štír a Rak.

Sny o násilí

Snící má na svědomí tělesnou újmu, kterou způsobil jinému člověku. V extrémním případě někoho zabije. Takové sny vypovídají o potlačovaný hněv. Sny podobného druhu o krve, násilí a bojích mohou být i ze sledování hororových, bojových a agresivních filmů. Snívavajú se především lidem ze živlu oheň, čili hlavně Beranem, Lvem a Střelcem.

Sny o cestování

Sny tohoto typu mohou být konkrétně o cestě na určité město nebo abstraktní o létání v povětří, nebo unášeni prostorem. Obecně hovoří o potřebě svobody nebo touze něco vlastnit. Tyto sny se zdají především lidem co mají živel vzduch, čili nejčastěji Blížencům, Váhám a Vodnářem.

Sny o pádu

Snící padá z mrakodrapu, z mostu, z letadla nebo jiného vysokého místa. Společným snovým zážitkem je pocit pádu. Lidé se obvykle probouzejí úlek ještě dříve než ve snu dopadnou. Takové sny jsou často výrazem situace, které se snící obává.

Sny o pronásledování

Pronásleduje nějaká osoba, živočich nebo přírodní živel, například povodeň nebo lavina. Hrozba bývá symbolem skrytého děsu z energií těla, např. blížící se nemoci, ale i strachu před vlastními potlačováním energiemi, kterých se bojí, že vybuchnou v nesprávném čase na nesprávném místě k nesprávné osobě.

Sny o uváznutí v pasti

V takových snech bývá člověk uzavřený v sklepě, jeskyni či vězení a nemůže uniknout. V snech příbuzného typu přichází ještě nebezpečná situace, kde je i fyzicky ohrožen, například explozí nebo zhroucením budovy. I tyto sny se vykládají jako výraz skrytého strachu o sebe samého.

Budova v snu

Budovy, domy v jakékoli formě představují sebe samého. JA ukazuje jak se cítí. 
Jaká byla stavba, byt, dům či město? Pěkné, ošklivé, rozbité nebo supermoderní, to vše je sám snící.

Výtah je jednoznačný freudovský sexuální symbol. Teď jde o to, jak takovou perspektivní, neperspektivní situaci v sexuální oblasti prožíváte.

Sny o holých nohou

Sen s holýma nohama znamená, že se v nějaké oblasti toužíte pohnout dál, ať je to již vaše kariéra, nebo se to týká nevyřešených problémů doma, v práci, také ve vašem nejbližším okolí.Takové sny poukazují, že byste nejraději utíkají před nějakým problémem. 
Umývání holých nohou je jednoznačně problém v intimní oblasti, chtěli byste se zbavit něčeho, co pokládáte za neslušné a dokonce za nemravné, ale i tak vás to láká.

Sen o nemocnici

Sen o nemocnici znamená strach před onemocněním. Chcete svěřit kontrolu nad sebou, nejen v zdravotních, ale i v jiných aspektech života někomu jinému. Chtějte hodně vědět, čtěte, sledujte vše kolem sebe a přestanete se bát.

Les

Les symbolizuje tajemno, neznámo, vše, co přijde a vy máte před nadcházejícími událostmi obavy, protože v podvědomí se toho bojíte. Život se neskládá jen z pěkných věcí, je tam i ta pověstná druhá strana mince a ta není vždy ani hezká, ani čistá. Pokusy o útěk z lesa, to je vaše snaha a rozhodnutí vytvořit si v životě nové, vlastní šance a dát volný průchod vašim emocím.

Ryby

Chytání ryb v snu může být opravdu věštecký sen o miminku, které přijde na svět, někomu vám velmi blízkému nebo i vám samotné. Před svým narozením si dítě totiž žije jako ryba ve vodě.

Ďábel

Pronásledování ďáblem v snu znamená, že utíkáte před nějakým problémem, který nevíte nebo nechcete řešit. Přesto vás tíží. Jde často o muže, který vám ublížil a teď to případně i chce napravit. Vy už nejste na něj zvědavá. Sen vybízí zabývat se kriticky i sebou, zda nemáte destruktivní myšlení jako je například velká žárlivost či nekontrolovaný hněv. Replica Tag Heuer Watches

Existují sny, které se dlouhodobě v různých obměnách opakují, protože jste je v realitě obvykle neřešili. Specifickou formou opakujících se snů jsou sny u malých dětí, které mají karmické pozadí. Karmické pozadí mají však všechny sny. Problém vypadá vždy jinak, podle toho z jaké strany se na něj podíváme. Sny mohou mít pouze savci a ptáci. Hidden Heel Shoes  Sny jsou důležitou součástí naší osobnosti a psychiky. Smyslem snů je zpracovat různorodé události, pocity a objevy každodenního života. Podle psychoanalytik se tak projevují naše podvědomé přání a obavy, které přes den potiskujeme. Prostřednictvím snů si vštěpuje, emocionální hodnotíme a zpracováváme nové situace, abychom lépe zvládli podobné případy v každodenním životě.

abelevatorshoes.com

 

Ostatní články

Navigace